Badanie hormonów w 17 dniu cyklu

Muszę jeszcze poczekać na wizytę u lekarza, stąd zapytanie. Robiłam badanie hormonów w 17 dn. cyklu (mam 27-dniowe) i byłabym wdzięczna za spojrzenie na moje wyniki: FSH 4,07 mlU/ml; LH 13,45 mlU/ml; PRL 472,60 mlU/ml. Czy takie wyniki mogą w jakikolwiek sposób wpływać na krwawienie śródcykliczne? Czy są prawidłowe? Podane normy mają bardzo duże ‘widełki’. Dziękuję.

USG natomiast pozwoli zobaczyć jaka jest grubość endometrium (błona śluzowa) oraz ocenić czy nie ma polipa bądź mięśniaka w jamie macicy. To też mogą być przyczyny plamień. Ponadto badanie pozwoli wyeliminowac inne patologie np. szyjki macicy.
Niezależnie od tego co wyjdzie w badaniu, jeśli przyczyny lekarz nie stwierdzi, to prawdopodobnie przyczyną będzie obniżenie poziomu estrogenów w środkowej fazie cyklu (u Pani 11-12 dzień), co jest niegroźnym zjawiskiem. Jest to obecne również w trakcie większości terapii antykoncepcyjnych (oczywiście tylko u części kobiet).