Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie insuliny i glukozy u 27-latki

Witam, dostałam od endokrynologa skierowanie na badanie insuliny. Sama zrobiłam przy okazji poziom glukozy. Nie wiem czy wynik jest dobry więc proszę o pomoc bo do wizyty daleko. Obciążenie 75g. Glukoza na czczo 71 (70-99), po 1 godz. 179 (brak norm) po 2 godz. 91 (<140). insulina na czczo 11,4 (2,6-24,9), insulina po 2 godz. 60,9 (brak norm). Zlecenia na badanie insuliny po 1 godz. nie było. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Zalety pomp insulinowych

Pompy insulinowy stosowane są przez osoby cierpiące na cukrzycę. Jakie są zalety stosowania tego urządzenia? Na ten temat wypowiada się ekspert - dr Tomasz Gawrecki.

Witam Panią,

Wyliczony HOMA-IR wynoszący 2, świadczy o insulinoporności, zaś stężenie insuliny po dwóch godzinach jest zbyt wysokie. Proszę skontaktować się z diabetologiem, który po zbadaniu Pani i zebraniu dokładnego wywiadu lekarskiego zaleci odpowiednie postępowanie.


Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy