Badanie krwi - czy jestem na coś uczulona?

Witam. Mam 15 lat i od 3 tygodni męczy mnie bardzo silny kaszel [często zaczynam się dusić, a dwa razy nawet kaszel zakończył się wymiotami ]. Byłam u lekarza i dowiedziałam się, że prawdopodobnie jestem na coś uczulona i muszę zrobić badanie krwi. Otóż mam już wyniki, ale nie wiem czy są one prawidłowe, bo z lekarzem skonsultuję się dopiero za parę dni. Podam wyniki poniżej. Gran. oboj. segmentowany - 63 % Limfocyt - 30 % Eozynofil - 3 % Monocyt - 4 % Czy takie wyniki są prawidłowe??
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Mam 15 lat i od 3 tygodni męczy mnie bardzo silny kaszel [często zaczynam się dusić, a dwa razy nawet kaszel zakończył się wymiotami ].
Byłam u lekarza i dowiedziałam się, że prawdopodobnie jestem na coś uczulona i muszę zrobić badanie krwi. Otóż mam już wyniki, ale nie wiem czy są one prawidłowe, bo z lekarzem skonsultuję się dopiero za parę dni.
Podam wyniki poniżej. Gran. oboj. segmentowany - 63 % Limfocyt - 30 % Eozynofil - 3 % Monocyt - 4 %
Czy takie wyniki są prawidłowe??
Witaj!

Obraz układu białokrwinkowego jest prawidłowy - nie daje on odpowiedzi na pytanie o przyczyny Twojego problemu. Nie jest on typowy dla alergii, jednak nie pozwala jej także wykluczyć.

Powinnaś udać się ponownie do lekarza. Konieczne jest wykonanie dodatkowych badań (m.in. badania bakteriologicznego plwociny, zdjęcia radiologicznego klatki piersiowej i innych, które lekarz uzna za niezbędne). Przyczyn opisywanego przez Ciebie kaszlu może być wiele - oprócz alergii może to być wirusowa bądź bakteryjna infekcja układu oddechowego (objawy podobne do opisywanych przez Ciebie mogą występować m.in. w krztuścu) - trwająca bądź niedawno przebyta,  ale także spływanie po tylnej ścianie gardła wydzieliny w przebiegu zapalenia zatok czy astma.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.