Badanie krwi w kierunku Hashimoto i USG tarczycy

Witam, po wizycie u reumatologa dostałam skierowanie na badania krwi w kierunku Hashimoto i usg tarczycy.Poniżej podaję wyniki:TSH 6,580 mU/l 0,270 - 4,200,P-ciała p/tyreoglobulinie TG 250,8 IU/ml < 115, P-ciała p/peroksydazie tarczycowej TPO 19,9 IU/ml < 34,Czynnik reumatoidalny - odczyn lateksowy ujemny.Wynik usg w skrócie -tarczyca położona typowo, o budowie dwupłatowej.Miąższ tarczycy o jednorodnej echogeniczności, bez zmian ogniskowych.Co to może oznaczać?

Witam!
Z Pani wyników badań wynika, że prawdopodobnie ma Pani subkliniczną niedoczynność tarczycy. Świadczy o tym nieco podwyższony poziom TSH. U osoby w Pani wieku dąży się do poziomu TSH bliskiego dolnej granicy normy, poniżej 2. Z uwagi na młody wiek może być wskazane leczenie (przyjmowanie hormonów tarczycy), zwłaszcza jeśli planuje Pani zajście w ciążę. Pani wynik przeciwciał przeciwko peroksydazie tarczycowej (anty-TPO) jest powyżej normy, ale wynik taki nie jest jednoznaczny - może świadczyć o chorobie Hashimoto, ale nie jest "typowy" - tak więc przyczyną niedoczynności może być choroba Hashimoto, ale nie musi. Wynik badania USG tarczycy jest prawidłowy.
Czynnik reumatoidalny jest ujemny, czyli go nie stwierdzono - niestety badanie to nie jest zbyt specyficzne (może być ujemny u osoby z chorobą reumatyczną jak i dodatni u osoby bez takiej choroby).