Badanie krzywej cukrowej trzypunktowej i insulinowej

Witam, zamierzam powtórzyć badanie krwi - krzywa cukrowa oraz insulinowa w kierunku określenia czy mam insulinooporność. Na stronach serwisu przeczytałem o krzywej dwu lub trzypunktowej. Ja podczas ostatniego badania krzywej cukrowej miałem dwukrotnie pobieraną krew - raz na począteki jeszcze raz po 2h. O co chodzi w krzywej trzypunktowej? Badania robię prywatnie - co powiedzieć w laboratorium? Czy badanie krzywej insulinowej robi się razem? Jak ono wygląda?

Lek. Katarzyna Szymczak

W krzywej trzypunktowej wykonuje się pomiar, przed, po 1 i po 2 godzinach od podania glukozy.
Pozdrawiam