Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy hormonalne kobiet

Witam Panią,

Ma Pani nieznacznie podwyższony poziom limfocytów. Do wzrostu ich ilości we krwi dochodzi najczęściej w przypadku przewlekłych zakażeń bakteryjnych, niektórych zakażeń wirusowych. Jeśli nie ma Pani niepokojących objawów klinicznych , to sugerowałbym na spokojnie ponowne oznaczenie morfologii za około 2 tygodnie. Przy zaostrzeniu procesu zapalnego w przebiegu choroby Hashimoto, która jest najczęstsza przyczyną niedoczynności tarczycy może również dojść do wzrostu poziomu limfocytów we krwi. Proszę się zbyt mocno nie stresować (poziom limfocytów nie jest bardzo wysoki) i skontrolować morfologię za ok. 2 tygodnie.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0

To tylko wzór odsetkowy. Najczęściej nie ma to żadnego znaczenia diagnostycznego, a już na pewno nie możemy tego kojarzyć z tarczycą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy