Czy przy niedoczynności tarczycy możliwa jest utrata wagi?

Witam:) mam niedoczynnosc tarczycy dowiedziałam się kilka dni temu zażywam juz lek euthyrox 25. I moje pytanie czy przy niedoczynnosci jest możliwe chudniecie? Dodam że 3 lata temu już wyszła mi niedoczynnosc ale lekarz to zbagatelizowal i od tamtej pory waze cały czas 43 kg i nie mogę przytyć przy wzroście 158

Dla niedoczynności tarczycy typowe jest raczej przybieranie na wadze i obrzęki, nie utrata masy. Myślę że należy szukać innych przyczyn Pani problemów. Na początek proponuję zacząć od sprawdzenia, czy odżywia się Pani odpowiednio do zapotrzebowania. Można w tym celu ściągnąć aplikację typu "dieta", "licznik kalorii". Należy zadbać m.in. o idpowiednią ilość spożywanego białka. Idealna byłaby porada u dietetyka. W dalszej kolejności można rozważyć chorobowe przyczyny niskiej masy np. Zakażenie pasożytnicze