Jak może schudnąć osoba z niedoczynnością tarczycy?

Mam niedoczynność, 2 lata brałam Euthyrox N 50 i ostatnio znowu przytyłam tsh wzrosło do prawie 5 zwiększono mi dawkę do 1/2 125mg -jak schudnąć ?

Witam,
Jeżeli chodzi o dietę przy niedoczynności tarczycy wymagany jest indywidualny jadłospis. Zachęcam do lektury moich artykułów w tym temacie:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to układam też indywidualne diety przez Internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry! Przy niedoczynności tarczycy ważne jest dostosowanie dziennej dawki kalorii do Pani trybu życia. Zarówno nadwyżka energii, jak i zbyt mała podaż energii będzie uniemożliwiała spadek masy ciała. Zwrócić należy również uwagę na odpowiednią ilość płynów oraz jakość produktów żywnościowych, aby dostarczyć organizmowi potrzebnych witamin i składników mineralnych, które są kluczowe w procesach przemiany materii. Po podaniu aktualnych danych dotyczących Pani wagi, wzrostu i wieku będę mogła podpowiedzieć jaką kaloryczność jadłospisu należy zastosować, aby Pani waga zaczęła spadać. Tymczasem proszę zacząć od uregulowania pór spożywania posiłków, co 3-4 godziny. Pozdrawiam.