Badanie moczu w ciąży

Witam, mam 23 lata i jestem w 32 tygodniu ciąży. W poniedziałek miałam badany mocz i oto wyniki: barwa żółta, odczyn: kwaśny, cieżar właściwy: 1020, białko: nb, cukier: nb, nałonki płaskie: poj. w preparacie, śluz: poj. pasma, krwinki białe: 4-5 wpw, krwinki czerwone: 1-3 wpw śl. i 0-2 wpw wyługowane, składniki mineralne: poj. w szerow Ca++. Bardzo proszę o interpretację.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Wynik Pani badania mieści się w granicach normy. Konieczność wykonywania częstych badań moczu w okresie ciąży związana jest z dużym ryzykiem wystąpienia infekcji układu moczowego, która może być zagrożeniem dla płodu. Pani wyniki nie wskazują na obecność infekcji układu moczowego.