Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki moczu

Podawałam już wyniki z krwi, teraz podaję z moczu. Wyniki są 20-letniej kobiety. Barwa: żółta, przejrzysta. Odczyn: Kwaśny. Ciężar właściwy: 1026. Białko: nie stwierdzono. Cukier: nie stwierdzono. Urobilinogen: w normie. Bilirubina: norma. Nabłonki: (nie mogę rozczytać). Krwinki białe: 1-2 wpw. Krwinki czerwone: 0-2 świeże moczowate (?) wpw. O co chodzi - "świeże"? Jakaś infekcja?
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Wynik Pani badania ogólnego moczu jest prawidłowy (pomijając dane, których nie może Pani odczytać). W moczu mogą występować pojedyncze krwinki czerwone w polu widzenia i nie jest to patologią. Określenie "świeże" mówi jedynie o ich wyglądzie - nie są one zmienione, zniszczone (w odróżnieniu od pojawiających się czasem w moczu krwinek tzw. wyługowanych). Nie ma to nic wspólnego z infekcją.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy