Badanie morfologiczne krwi u 8-miesięcznej dziewczynki

Witam! Lekarz zlecił badania mojej córeczce, ale niestety okazuje się, że w najbliższych dniach jest na urlopie. Czy mogę liczyć na zinterpretowanie tych wyników? Z góry dziękuje. Hematokryt: 37,6 Hemoglobina g%: 12,7% 80 Krwinki czerwone: 4060000, indeks: 1,0 MCH 31,2 pg, MCHC 33,7 g/dl MCV 92,6 krwinki białe: 9000 w mm sześciennym rozmaz: podzielone: 17%, kwasochłonne: 1%, limfocyty: 77%, monocyty: 5%, płytki krwi: 530000. Pozdrawiam!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podane wyniki są w pełni prawidłowe dla wieku i płci dziecka. W błąd może wprowadzać to, że normy przedstawiane na wynikach wydawanych przez laboratoria nie odnoszą się do wieku pacjenta, a są normami dla dorosłego człowieka.

Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza kierującego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.