Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach SE, FSE, fr FSE i FLAIR

Badanie Mr głowy wykonane w sekwencjach SE , FSE , fr FSE , FLAIR w obrazach T1i T2 uwidoczniło powiększenie szyszynki jej wymiary 13 * 8 mm , poza tym szyszynka ze zwapnieniami. Torbiel pajęczynówki w tylnim dole czaszki układająca sie przy tylnej powierzchni prawej półkoli móżdżku o wymiarach 1,4 na 1,3 na 2 cm w obrębie zbiornika móżdżkowy-rdzeniowego . Niejednorodne wzmocnienie kontrastowe w obrebie przysadki mózgowej. Codziennie boli mnie głowa . Proszę o interpretacje tego rezonansu

Należy skontrolować badanie NMR i skonsultować się z neurochirurgiem - czy nie ma powiększania się torbieli ?

Konieczna pełna konsultacja, badanie i ocena obrazu MRI

Zwapnienia i powiększenie szyszynki "Torbiel pajęczynówki w tylnim dole czaszki układająca sie przy tylnej powierzchni prawej półkoli móżdżku o wymiarach 1,4 na 1,3 na 2 cm w obrębie zbiornika móżdżkowy-rdzeniowego . Niejednorodne wzmocnienie kontrastowe w obrebie przysadki mózgowej."
Torbiele są zwykle wrodzone.
" Codziennie boli mnie głowa" od kiedy?, Jakie inne objawy?
Pozdrawiam