Badanie MR kręgosłupa a wskazania do operacji

Witam , BadanieMR kręgosłupa w odcinku Th11-S3 wykazuje na poziomie L3-S1 zmiany dehydratacyjne krązków miedzykręowych .Na poziomie L3/4 i L5/S1 podwięzadłowa,skierowana dogłowowo pośrodkowo-lewoboczna przepuklina krązka z uciskiem worka oponowego . W blaszkach granicznycj trzonów kręgów guzki Schmorla.Rdzeń kręgowy bez zmian. Lekarz powiedział ze nie kwalifikuję sie do operacji bo mnie juz Nie boli . Mam cięzka fizyczna pracę czy lepiej poddać się operacji czy jest możliwość nic mi niebedzie ?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam, operację kregosłupa wykonuje sie w celu poprawy komfortu życia głównie aby znieść ból, jeśli nie ma dolegliwości bólowych to odradzałabym ingerencję chirurgiczną ponadto nie należy przeciążać kregoslupa i ciężka praca fizyczna jest bezwzglednie p/wskazana po operacji również.
Pozdrawiam

0

Operacje wykonuje się w celu odbarczenia uciśniętych/uszkodzonych struktur oraz celem zapobiegania dalszym uszkodzeniom. Prawdą jest że najczęściej wyznacznikiem jest ból, ale może to być również niedowład, zaburzenia funkcji zwieraczy itd.
Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty