Badanie MR prawego kolana

Witam, badanie MR prawego kolana, opis : obszar przebudowy przeciążeniowo-degeneracyjnej w podtorebkowej części rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej, nieregularny zarys powierzchni oraz niehomogenna struktura chrząstki stawowej obiążanej powierzchni kłykcia przyśrodkowego kości udowej, ogniska chondropatii głębokiej warstwy chrząstki przedniej powierzchni kłykcia przyśrodkowego kości-obraz chondromalacji II stopnia, poza tym chrząstki stawów UP oraz SRU bez cech chondromalacji.

Aleksander Ropielewski

Zmiany zwyrodnieniowo przeciążeniowe stawu kolanowego, które w zależności od nasilenia objawów klinicznych moga wymagać leczenia zabiegowego (artroskopia) lub fijo- i fizykoterapii.