Badanie na mykoplazmę a przyjmowanie Furaginu

Ile czasu od przyjmowania furaginu należy odczekać zanim wykona się badanie na mykoplazmę/ureaplazmę?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli badanie wykonuje się w celu diagnostyki choroby, to nie ma potrzeby odstawiania leku, natomiast, jeżeli wykonuje się badanie kontrolne, oceniające skuteczność leczenia i wyleczenia, to zalecany jest 3 tyg. odstęp pomiędzy zakończeniem leczenia, a badaniem.