Badanie obciążenia glukozą u 35-latki

Krzywa cukrowa Miałam badanie obciążenia glukozą - 75 g 2 godz. Przed wypiciem glukozy 4,62. Po dwóch godzinach uzyskałam wynik 8,33. Niestety nie byłam wówczas na czczo. 1,5 godz. wcześniej wypiłam kawę zbożową + 50 ml mleka + 1 łyżeczka cukru. Jak to mogło wpłynąć na wynik testu obciążenia glukozą? Dziękuję za odpowiedź.

Wynik testu jest niestety bezwartościowy i musi być on powtórzony. Przerwa od kolacji dnia poprzedzającego test powinna wynosić ok. 10 godzin a pierwsze pobranie na czczo powinno mieć miejsce w godzinach porannych.