Badanie obciążenia glukozą w 12 tygodniu ciąży

Witam. Jestem po badaniach z glukozą 75 mg naczczo wynik był nieco podniesiony do 102,0 mg, a po pietrwszej godz wynosił 153,3 mg, a po dwóch godz. 137,3 . Jestem 12 tygodniu ciąży. Co takie wyniki oznaczają

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w obecnej sytuacji nie wskazują na nic niepokojącego, jednakże wynik na czczo jest trochę zbyt wysoki i zalecałbym zastosowanie diety. Dodatkowo w 24-28 tyg zalecam wykonanie powtórnego badania. Pozdrawiam.