Badanie poziomu erytrocytów i hemoglobiny u 71-latka

dobry wieczór, mam 71 lat od dłuższego czasu badania krwi wykazują ilość erytrocytów 4,18mln/ul i hemoglobinę 13,7g/dl. Czy jest to stan, który należy leczyć oraz jakie może powodować dolegliwości w przyszłości. Proszę o wyczerpującą diagnozę i jakie należy zastosować metody leczenia aby parametry te poprawić. Pozdrawiam Wojciech N.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, interpretacja wyniku zależy od norm laboratoryjnych charakterystycznych dla laboratorium wykonującego oznaczenie. Jednakże, biorąc pod uwagę ogólne normy, wynik wskazuje na niewielkiego stopnia niedokrwistość, której przyczyna wymaga dalszej diagnostyki. proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam.