Badanie poziomu TSH po usunięciu tarczycy a stosowanie Euthyrox

witam.Mam usunieta tarczyce w całosci.Co miesiac badam poziom Tsh.Czy przed rannym badaniem mam zażywać Euthyrox czy zażywać po pobraniu krwi?Czy kwestia zażywania ma jakies znaczenie do pozniejszego oznaczenia wyniku?

Lek. Tomasz Budlewski

raczej nie bedzie miało znaczenie jezęli pobranie krwi bedzie w krótkim czasie po przyjęciu tabletki. aczkolweik najlepiej byłoby na czczo.