Stosowanie Euthyrox na niedoczynność tarczycy a wynik badania hormonów tarczycy

Dzień dobry, mam niedoczynnosc tarczycy.od pol roku biore euthyrox 100.ostatnio mialam pobrana krew aby sprawdzic tsh. niestety zapomnialam powiedziec lekarzowi ,ze rano wzielam tabletke.on tez o to nie pytal.minelo ok5godz od wziecia tabletki do badania.czy ma jakies znaczenie ,ze wzielam tabletke ?czy powinnam jej nie brac?po tym badaniu kri mam brac euthyrox 112.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nie powinno mieć to wpływu na badanie. Proszę się stosować do zaleceń i w razie wątpliwości zgłosić się ponownie do endokrynologa. Pozdrawiam.