Badanie prolaktyny, TSH i kortyzolu u 23-latki

Witam ostatnio robiłam badania bo od ponad roku bardzo źle się czuje, proszę powiedzieć czy powinnam się martwić ? Prolaktyna 2157,00 norma 102,00 do 496,00 TSH 5,130 norma 0,270 do 4,200 Kortyzol robiony rano wynik 19,19 norma poranna 6,24 do 18,00 . Proszę o odpowiedź

Witam Panią,

Z uwagi na nieprawidłowe wyniki powinna udać się Pani do endokrynologa. Po zastosowanym leczeniu z pewnością poczuje się Pani znacznie lepiej. Przed wizytą warto oznaczyć dodatkowo fT3 i fT4 oraz anty TPO i aTG, wówczas łatwiej będzie dobrać Pani dawkę leku. Podwyższony poziom PRL jest również wskazaniem do dalszej diagnostyki.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz