Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie przełyku z podaniem środka cien. z oceną dynamiki przełykania

proszę o interpretacje wyników badań przełyku z kontrastem.Badanie przełyku z podaniem środka cien.,z oceną dynamiki przełykania wykazuje-przełyk drożny,-fałdy błony śluzowej gładko zarysowane,symetryczne w odc.srodkowym i dalszym przełyku,-bez obecności uchyłków..Nieco poniżej zwieracza górnego przełyku obecna jest niewielka nieregularność zarysu światła przełyku(zmiany zapalne?czynnościowe?)do ew.ezofagoskopii...co to może być?co midolega?to może być rak
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Taki opis zmiany w górnej części przełyku na podstawie samego badania RTG nie mówią nic konkretrnego. Mogę napisać to samo co radiolog z pytajnikami. Radiolog nie sugeruje tutaj zmiany typu nowotworowego lecz czynnościowego lub zapalnego, a być może to jakiś artefakt. Radzę w takim wypadku zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii. Najlepiej w tej sprawie jeszcze bezpośrednio skonsultować się z gastroenterologiem.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy