Badanie przełyku z podaniem środka cien. z oceną dynamiki przełykania

proszę o interpretacje wyników badań przełyku z kontrastem.Badanie przełyku z podaniem środka cien.,z oceną dynamiki przełykania wykazuje-przełyk drożny,-fałdy błony śluzowej gładko zarysowane,symetryczne w odc.srodkowym i dalszym przełyku,-bez obecności uchyłków..Nieco poniżej zwieracza górnego przełyku obecna jest niewielka nieregularność zarysu światła przełyku(zmiany zapalne?czynnościowe?)do ew.ezofagoskopii...co to może być?co midolega?to może być rak

Taki opis zmiany w górnej części przełyku na podstawie samego badania RTG nie mówią nic konkretrnego. Mogę napisać to samo co radiolog z pytajnikami. Radiolog nie sugeruje tutaj zmiany typu nowotworowego lecz czynnościowego lub zapalnego, a być może to jakiś artefakt. Radzę w takim wypadku zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii. Najlepiej w tej sprawie jeszcze bezpośrednio skonsultować się z gastroenterologiem.