Badanie RTG kręgosłupa i bóle pleców

WITAM mężczyzna lat 37 praca fizyczna, ciężka- dzwiganie. Bolały mnie plecy zrobiłem rtg kr l-s oto wyniki: kręgozmyk L5-S1, niespojenie łuku S1, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonu L5 do ortopedy ide dopiero za 3 miesiące a ciekawy jestem bardzo ponieważ nadal bolą mnie plecy po tygodniu na zwolnieniu. Bardzo prosze o odpowiedz czy to jest grozne, czy może sie to pogorszyć od dzwigania? bardzo dziękuje i pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Zmiany opisane w badaniu RTG są groźne przy Pańskim zawodzie i mogą prowadzić do uszkodzenia nerwów zaopatrujących kończyny dolne, dlatego konieczna będzie rehabilitacja i zmiana trybu życia.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może się pogorszyć. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy wcześniej. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.