Wynik badania RTG kości krzyżowej

WITAM MAM PYTANIE ODEBRAŁEM WŁAŚNIE WYNIK BADAŃ RTG(MAM 34 LATA) WYNIK BADANIA TO POZIOME USTAWIENIE KOŚCI KRZYŻOWEJ Z POGŁĘBIENIEM LORDOZY LĘDŻWIOWEJ ,NIESPOJENIE ŁUKU S1. CO TO OZNACZA DLA MNIE ? CO MAM ZROBIĆ GDZIE SI,E UDAĆ CZY TO COŚ POWAŻNEGO

Witam serdecznie. Niespojenie łuku kręgu (spina bifida) jest wadą wrodzoną (najczęściej segment L5 lub S1), która powoduje brak zrostu łuku kręgu kręgosłupa. Deformacja sprzyja przeciążeniom kręgosłupa powoduje dysharmonie napięcia mieśniowego a czasami powoduje, że szybciej dochodzi do rozwoju zmian zwyrodnieniowych. Proszę zgłosić się do ortopedy.