Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Hypolordoza lędźwiowa w badaniu RTG kręgosłupa

Może ktoś jest w stanie mi powiedzieć na pdst mojego opisu rtg czy moje schorzenie jest poważne i do kogo się udać, bo już nie wyrabiam z bólem kręgosłupa, zresztą nie tylko on mnie boli...:/ Rtg brzmi tak: LUMBALIZACJA D12 Niespojenie łuku S1 Hypolordoza lędźwiowa z przeniesieniem osi ciążenia przed kość krzyżową-zaburzenia statyki. Co to znaczy i jak to się leczy? czy to coś poważnego, może się pogorszyć?
ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W podanym wyniku: - lumbalizacja - jest to wada wrodzona, która polega na pełnym/częściowym braku zrostu kości krzyżowej. - niespojenie łuku S1 - jest także wadą wrodzoną która cechuje się brakiem zrostu łuku pierwszego kręgu krzyżowej części kręgosłupa, - hypolordoza lędźwiowa oznacza zmniejszenie krzywizny lędźwiowej. Opisane zmiany sprzyjają przeciążeniom kręgosłupa oraz skutkują dolegliwościami bólowymi. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, w tym dotyczących możliwych metod leczenia proszę skonsultować się ze specjalistą neurochirurgiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy