RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego u 27-letniego mężczyzny
Witam dzisiaj odebrałem wynik RTG Kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowy - II proj. Treść opisu : Prawoboczne wyginanie osi kręgosłupa lędźwiowego. Niezupełne spojenie łuku S1. Tarcze m/kręgowe, wysokość trzonów i linia kręgosłupa zachowane. Dyskretna oboczna sklerotyzacja w dolnym biegunie pr. st. krzyż-biodrowego. Szpary st. biodrowych zachowane, symetryczne. w ich obrębie radiologicznie zmian nie widać. Chciałbym wiedzieć co to znaczy ??

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Oznacza to to co napisane w opisie, a może powodować dolegliwości bólowe kręgosłupa i jest wynikiem zaburzeń rozwojowych (niespojenie łuku S1) oraz zapalnych i zwyrodnieniowych (skleprotycnze zmiany w stawie krzyżowo biodrowym, prawoboczne wygięcie kręgosłupa). Proponuję kontakt z ortopedą w przypadku dolegliwości bólowych i rozpoczęcie rhabilitacji.