Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego u 27-letniego mężczyzny

Witam dzisiaj odebrałem wynik RTG Kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowy - II proj. Treść opisu : Prawoboczne wyginanie osi kręgosłupa lędźwiowego. Niezupełne spojenie łuku S1. Tarcze m/kręgowe, wysokość trzonów i linia kręgosłupa zachowane. Dyskretna oboczna sklerotyzacja w dolnym biegunie pr. st. krzyż-biodrowego. Szpary st. biodrowych zachowane, symetryczne. w ich obrębie radiologicznie zmian nie widać. Chciałbym wiedzieć co to znaczy ??
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Wynik wskazuje na skrzywienie kręgosłupa oraz niewielkie zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.

0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Oznacza to to co napisane w opisie, a może powodować dolegliwości bólowe kręgosłupa i jest wynikiem zaburzeń rozwojowych (niespojenie łuku S1) oraz zapalnych i zwyrodnieniowych (skleprotycnze zmiany w stawie krzyżowo biodrowym, prawoboczne wygięcie kręgosłupa). Proponuję kontakt z ortopedą w przypadku dolegliwości bólowych i rozpoczęcie rhabilitacji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy