Badanie toksoplazmozy w 12. tc

Toxolpasmoza. Witam jestem w 12 tygodniu ciąży. W 8 tygodniu miałam wykonane badania krwi z których wynikło ze mam Togo. Wyńiki na IgG 378.60 a IgM 0.202 co to oznacza. Trochę sie martwię. Proszę o pomoc.

Witam!
Pani wynik wskazuje na to, że najprawdopodobniej przeszła Pani toksoplazmozę i posiada wysoki poziom przeciwciał IgG, który uważa się za wystarczający dla ochrony dla płodu przed zakażeniem. Jest to nawet lepsza sytuacja niż stwierdzenie niskiego poziomu przeciwciał w obu klasach, bo wskazuje na to , że miała już Pani toksoplazmozę i nie dojdzie do zakażenia w trakcie ciąży.
Istnjeje dokładniejsze badanie,( mianowicie awidność przeciwciał IgG), które pozwala z większym prawdopodobieństwem określić, jak dawno doszło u Pani do zakażenia (czy było to przed ciążą) Za wykonanie takiego badania w laboratorium płaci się ok. 80zł.