Badanie TSH i PRL przy nieregularnych miesiączkach
Witam, Ostatnio zgłosiłam się do ginekologa, ponieważ mam nieregularne miesiączki, zostałam skierowana na badania usg i badanie poziomu TSH (L69) oraz PRL (N59). Podczas usg dowiedziałam się, że mam torbiel w lewym jajniku, wyniki badania krwi wyszły: TSH 1,23ulU/ml, PRL 20,06 ng/ml. Chciałabym się dowiedzieć co się ze mną dzieje i dlaczego mam nieregularne miesiączki i prosiłabym o omówienie moich wyników, ponieważ nie wiem jakie są normy tych dwóch badań

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Zarówno wyniki TSH jak i PRL są w normie. Należy poszukiwać innej przyczyny np. PCOS(zespół policystycznych jajników), niewydolność fazy lutealnej. W tym celu należy udać się do ginekologa, który zbierze wywiad i przeprowadzi odpowiednie badania.
Pozdrawiam