Badanie TSH trzeciej generacji

Dzień Dobry! Wykonywalem badanie TSH 3-generacja. Wynik 6,860. Co ten wynik oznacza

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik TSH jest podwyższony i wskazuje na niedoczynność tarczycy. W celu potwierdzenia diagnozy konieczne jest przeprowadzenie dalszej diagnostyki, tj. ocena poziomu hormonów fT3 i fT4. Proszę zatem udać się do specjalisty endokrynologa, który zleci powyższe badania. Skierowanie do specjalisty proszę uzyskać od lekarza pierwszego kontaktu.