Badanie ultrasonograficzne narządów płciowych 34-latki

Czy to coś poważnego? badanie ultrasonograficzne; Trzon macicy o równych obrysach Myomertium niejednorodne echogennie. W jamie macicy widoczna przestrzeń hiperechogenna 9 mm na 7 mm mogąca odpowiadać polipus endometrialis-WPD bez patologicznego przepływu. jajnik prawyo wym 27mm na 34mm z torbielą 24mm z gęsta zawartością Jajnik lewy o wym 28mm na 28mm z pęcherzykiem 16mm(12 dzień cyklu) W rzucie przymacicz,zatoki Duglasa-patologicznych cieni nie uwidoczniono. Pęcherz o ścianach gładkich.

Wynik wskazuje na występowanie polipa macicy (zmiana raczej łagodna) co może wymagać dalszej diagnostyki to znaczy np. wyłyżeczkowania jamy macicy z następowym badaniem histopatologicznym. Torbiel w jajniku prawym i pęcherzy w lewym wymagają obserwacji (ewentualnego leczenia hormonalnego). O dalszym postępowaniu musi zadecydować ginekolog prowadzący po analizie tego badania skorelowanego ze stanem klinicznym.