Badanie USG ciąży i wysokie tętno

Podczas dzisiejszej wizyty lekarskiej miałam robione USG. Wielkość płodu wynosi 7,9 mm, co wskazuje na 6 tydzień 5 dzień ciąży. W domu na wydruku dostrzegłam, że FHR wyniosło 183,69 bpm. Zgodnie z tabelami to sporo za dużo. Z czym może wiązać się tak wysokie tętno? Czy w grę może wchodzić aż tak duży błąd pomiaru?

To zbyt wczesny okres ciąży, zbyt mały płód, aby za wiarygodny uważać wynik badania tętna płodu. Tętno płodu aparaturowo zaczyna być wiarygodne około 10 tygodnia ciąży.