Czy takie tętno jest za wysokie?
Kobieta 28 lat Tętno płodu 12 5 tc 176 uderzeń/min 13 1 tc 161 uderzeń/min. Czy takie tętno jest za wysokie?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
normy tętna rozwijającego się w łonie dziecka wynoszą – w zależności od źródeł - od 100 do nawet 170 uderzeń na minutę. Pierwszy pomiar tętna Pani dziecka nieznacznie przekroczył tę wartość.
Warto by było powtórzyć to badanie oraz skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem prowadzącym ciążę. Zbyt wysokie tętno może być zwiastunem tachykardii. Przyczyną takiego stanu może być: zakażenie wewnątrzmaciczne, anemia, silny stres, wady serca u płodu, nieprawidłowości związane z łożyskiem czy też niedotlenienie płodu.
Proszę więc monitorować tętno dziecka i wykonać dodatkowe badania w tym kierunku, które zleci Pani lekarz.