Badanie USG jajników po poronieniu

Witam, Wczoraj wyszłam ze szpitala po ciąży obumarłej (chyba poronieniu) . Lekarze uznali że macica sama się oczyszcza i puścili mnie do domu z antybiotykiem Dalacinem. Podczas pobytu wykonano mi USG na którym "W okolicy jajnika zmiana hiperechogenna śr.20,5 mm" Czy ma to związek z moim poronieniem ? Co oznacza określenie hiperechogenna ? W szpitalu usłyszałam tylko że na pewno nie jest to ciąża pozamaciczna bo poziom beta 12.10 wynosił 2499,0 a 14.10 2333,0 czyli spada.. Z góry dziękuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Hiperechogeniczność oznacza jaśniejszy obraz w USG. Obraz taki jest charakterystyczny dla struktur twardych i zbitych tj. kości, tkanek litych, itd. Opisana zmiana teoretycznie może mieć związek z poronieniem, aczkolwiek nie jest to pewne. Sugeruję dokładniejszą diagnostykę pod okiem specjalisty ginekologa.