Co oznacza wynik badania USG jajników?

Mam bóle podbrzusza i pleców oraz brak miesiączki od 10 dni. Do ginekologa mogę się dostać najszybciej na poniedziałek. Wczoraj byłam na usg i poniżej dodaje wynik : W jajniku prawym o wym 64*26mm zmiana hiperechogenna o gładkich zarysach śr 22mm, poniżej nieco niejednorodna zmiana torbielowata z drobnymi echami tkankowymi wewnątrz o śr. 18mm - obraz niejednoznaczny, wymaga konsultacji ginekologicznej.

Bez dokładnej diagnostyki, badań laboratoryjnych na podstawie samego opisu USG nie określi się dokładnie czym jest ta zmiana guzowata w jajniku. Jest ona na pewno niejednoroda, więc klinicznie może być podejrzana. Zapewne dopiero po wykonaniu badań laboratoryjnych, bezpośrednim badaniu ginekologicznym i być może wykonaniu rozszerzonych badań obrazowych np. TK będzie można określić czym jest zmiana. Ginekolog po bezpośrednim badaniu zaleci dalszy sposób postępowania.