Wynik USG i biopsji tarczycy

usg tarczycy:tarcz.schodzi za mostek.PP-75x39x27.LP-65x27x17.C-gr.4mm.Miąższ gruczołu o prawidłowej echogenicz.PP wypełnia zwyrodniała torbielowato zmiana ogniskowa o mieszanej echogeniczności.LP kilka zmian ogniskowych o obniżonej echogeniczności śr.4mm.Biopsja PP tarczycy-grupy i lite płaty monomorficznych tyreocytów,ich znaczna część ma matowe jądra i b.liczne uwypuklenia błony jądr.Brak cytologicznego atypowego rozrostu brodawkowatego.Zmiana podejrzana, konieczna weryfikacja histologiczna.

Opis jak widać niejednoznaczny, ale w korelacji z obrazem USG rozpoznanie raka mało prawdopodobne, proponuję zgłosic się do lekarza prowadzącego, operacja nie jest złym pomysłem