Czy takie objawy i wyniki badań świadczą o poronieniu?

Mam 24 lata. Dnia 5 października tj. Jeden dzień po planowanej miesiączce zrobilam betę wyszła 75. 10 października powtórzyłam wynik i wyniosł 483. Tego dnia zaczęłam plamić. Lekarz stwierdził wczsna ciążę j zapisal mi duphaston. Dnia 12 października zaczęłam plamić i zaczął bolec mnie brzuch. W czwartek 13 października brzuch przestał bolec ale delikatne krwawienie nadal było. Dnia 14 października powtórzyłam betę która wyszła 535. Czyli praktycznie nic nie urósła. Lekarz kazał nadal mi brac leki i powtórzyć badanie w poniedziałek 17 października. Lekkie krwawienie nadal mi się utrzymuje... czy to świadczy o poronieniu czy bardziej ciazy pozamacicznej. Czy lekarz w poniedziałek zobaczy na usg co to jest. Co w przypadku jeśli w poniedziałek wskaznik beta znów się trochę podniesie ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plamienie we wczesnej ciąży oraz dolegliwości bólowe brzucha grożą poronieniem, dlatego lekarz przepisał Pani lek podtrzymujący ciążę.

Ciężko w tym momencie przewidzieć co będzie dalej. Kluczowa jest więc wizyta, podczas której wiele się wyjaśni. Oprócz obserwowania hormonu beta-HCG ważne jest bowiem badanie ginekologiczne – uwidocznienie pęcherzyka ciążowego oraz zarodka.

Krwawienie z dróg rodnych może świadczyć zarówno o poronieniu, jak i ciąży pozamacicznej. Proszę stosować się do zaleceń lekarza.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-silne-krwawienie-oznacza-ciaze-pozamaciczna, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-a-ciaza-pozamaciczna, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-brak-przyrostu-betahcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.