Badanie USG tarczycy i niski poziom TSH w ciąży

Witam, Jestem w 3 miesiącu ciąży miałam wykonane USG tarczycy ponieważ miałam niski poziom tsh poza tym była to moja pierwsza wizyta u endokrynologa. Bardzo proszę o interpretację wyniku : " Tarczyca mała, położona typowo, o zachowanej ruchomości połykowej, o prawidłowej echogeniczności, o wzmożonym przepływie naczyniowym w PD, bez uchwytnych zmian ogniskowych. WYMIARY: PP: 16x14x36 (obj. 4ml) PL: 15x12x39 (obj. 3,5 ml) CIEŚN: 2mm Całkowita objętność tarczycy 7,5 ml

Wymiary i objętość tarczycy są bardzo małe (norma u kobiet objętości tarczycy to około 15 ml). Niskie TSH może świadczyć o nadczynności tarczycy co w przypadku tak małej tarczycy jest raczej mało prawdopodobne. Dobrze byłoby wykonać dodatkowo jeszcze oznaczenie poziomu fT4 i ponownie skonsultować się z wynikami z endokrynologiem.