Badanie w celu wykrycia tętniaków
Witam. W opisie Angio-MR napisano mi, że ,,Naczynia koła tętniczego Willisa prawidłowe" a we wnioskach, że ,,obrazy Angio-MR i MR oraz zatoki żyle opony twardej są bez zmian". Ale na wikipedii przeczytałem, że Tętnica podstawna i środkowa mózgu jest niezaliczana do tego koła. Mam rozumieć, że radiolog zbadał również i te tętnice, które są niezaliczane do koła tętniczego Willisa? Mimo, że napisał tylko o nim? P.S Badanie zostało zrobione aparatem 3,0T w celu upewnienia się, że nie mam tętniaków.

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Mit samonaświetlania jako przyczyny nowotworów
Witam serdecznie,
Angio-MRI jest badaniem służącym do oceny naczyń krwionośnych. Jeśli Pan miał wykonane badanie angio-MRI głowy to ocenie poddane zostały struktury naczyniowe mózgowia, w tym koło tętnicze Willisa oraz pozostałe. Proszę z wynikiem zgłosić do lekarza kierującego na badanie w celu konsultacji.
Pozdrawiam.