Badanie w kierunku chorób wenerycznych

Chciałem się przebadać pod kątem chorób wenerycznych. Miałem kilka stosunków w grupie ryzyka. Nie mam żadnych objawów, ale dla świętego spokoju chciałbym zrobić takie badania. Jak one wyglądają? Wystarczy oddać krew i mocz? Czy konieczny jest wymaz z cewki moczowej (boję się tego strasznie). Po jakim czasie od ostatniego kontaktu można zrobić takie badania?

Badania tzw. przesiewowe w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową obejmują: anty-HIV, anty-HCV, HBsAg, TPHA, RPR.