Profilaktyka badań chorób wenerycznych

Chciałem się przebadać pod kątem chorób wenerycznych. Nie mam, żadnych objawów, ale zależy mi na profilaktyce. Planuję takie badania robić co rok. Wiem, że za darmo mogę się zbadać na obecność HIV. Dodatkowo chciałem zrobić prywatnie badania na kiłę i chlamidie. Chce te badania wykonać z krwi. Jakie muszę dokładnie zamówić odczynniki i jak je odczytać. Na co jeszcze warto się zbadać, jeżeli miało się przypadkowe kontakty seksualne?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że wystarczą odpowiednie. Co do HIV proponuję udać się do poradni chorób zakaźnych. Co do reszty badań proszę udać się do laboratorium.