Badanie w kierunku listerii w ciąży

Witam, jestem w 33 tyg ciąży i ostatnio uświadomiłam sobie że wcześniej (mniej wiecej do połowy ciąy) zdarzyło się mi kilka razy zjeść twaróg wiejski z niepasteryzowanego mleka, co prawda z pewnego źródła ale jednak przeraził mnie artykuł dotyczący możliwości zarażenia się listerią. Wynik mojego badania jakościowego w kierunku listerii to: Serotyp O-I,II ujemny Serotyp O-V ujemny wynik ujemny:miano od 0 do 160 wynik dodatni:miano powyżej 160.Bardzo proszę o interpretację.

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do niepokoju. Wyniki nie wskazują na zakażenie listerią.