Bakteria E. Coli u 4-miesięcznego chłopca

Witam jestem mamą 4 miesięcznego chłopca 2 razy leczony był na bakterię e coli. Obecnie jesteśmy 4 dni po leczeniu ceclorem. Wynik ogólny moczu prawidłowy w posiewie wyszła bakteria e coli ponownie. Jednocześnie nadmieniam, że na ten antybiotyk ta bakteria była wrażliwa. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Oznacza to, że leczenie nie doprowadziło do eradykacji bakterii. Jeżeli nie ma objawów przedmiotowych ani stwierdzonych wad układu moczowego to można zakończyć leczenie. Jest to tak zwana bakteriuria bezobjawowa, która nie wymaga leczenia.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski