Bakterie na migdale - jak leczyć?

Witam. Mam następujący problem: w zeszłym tygodniu we wtorek złapałam jakieś bakterie, które utrzymują się po dziś dzień na migdale mimo kuracji antybiotykowej. Byłam u lekarza ogólnego i zapisał mi antybiotyk na anginę tylko, że ja nie mam prawie żadnych objawów anginy. Nie mam gorączki, kataru i kaszlu, tylko od paru dni kuje mnie w gardle i mam z jednej strony powiększony węzeł chłonny, a na migdale nie ma białej ropy tylko taka jakby biała plama - laryngolog powiedział, że to bakterie (a byłam u niego we wtorek i przepisał ten sam antybiotyk co lekarz rodzinny) tylko tyle, że nic nie pomaga. Co robić? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Dolegliwości bólowe gardła oraz powiększenie okolicznych węzłów chłonnych sugerują zapalenie gardła. Jeżeli kuracja antybiotykiem nie przyniosła efektu to albo należy zmienić antybiotyk na inny albo jest to infekcja wirusowa. W tej sytuacji powinna Pani ponownie udać się na wizytę do lekarza.
Pozdrawiam