Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ta gulka na migdale?

Witam, na prawym migdale mam od kilku tygodni jakby białego pryszcza na jego powierzchni - taką białą kulkę (nie w krypcie). Nic nie boli, nie zmienia się. Morfologia, OB w normie. Co to może być?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT około miesiąca temu

Zabiegi laryngologiczne

Istnieje wiele zabiegów laryngologicznych, które są stale ulepszane. O tym, co piszczy we współczesnej laryngologii opowiada specjalista dr Michał Michalik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem rodzinnym lub laryngologiem. Z Pańskiej wypowiedzi wynika, że na migdale pojawiła się grudka, która ma białe zabarwienie. Ma ją Pan od kilku tygodni. Gardło przy tym nie jest bolesne, zaczerwienione, z krypt nie wydzieliła się ropna treść. Nie ma Pan także zmian w morfologii ani gorączki. Można wnioskować, że ta zmiana nie wywołuje u Pana stanu zapalnego gardła. Trudno określić, jaki charakter może mieć ta gulka bez jej zobaczenia. Z tego też względu warto pokazać gardło lekarzowi, aby ją ocenił, a w razie potrzeby skierował Pana do laryngologa. Nie wspomina Pan, czy w ostatnim czasie przechodził Pan anginę. Jeśli tak, to jest możliwe, że migdał jest jeszcze powiększony i wymaga zastosowania leków łagodzących ten stan.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/migdalki-charakterystyka-budowa-choroby-usuniecie

https://portal.abczdrowie.pl/angina-ropna-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-owrzodzenia

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-migdalkow

https://portal.abczdrowie.pl/paciorkowiec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy