Bakterie w gardle po seksie oralnym

Miałam robiony wymaz z pochwy w kierunku drobnoustrojów tlenowych i grzybów. Wyszło mi lactobacillus spp.- wzrost obfity. Preparat bezpośredni (pow. 1000x) - leukocyty 0-0-1-3, - komórki nabłonkowe -liczne, -pałeczki Doderleina -liczne. Czy u mnie jest wszystko ok. U mojego faceta wyszedł z wymazu spod napletka gronkowiec i paciorkowiec B. Lekarz przepisał antybiotyk. Czy jeśli mi nie wyszło nic w pochwie to znaczy że jestem zdrowa czy może od np. seksu oralnego mam te bakterie w gardle?

U Pani występuje flora fizjologiczna chochwy. Jeżeli nie ma objawów to nie trzeba leczyć. U Partnera bakterie te rownież mogą stanowić florę fizjologiczna. Mogą , nie musza. Znowu , wszystko zalezy od objawów. Leczenie do rozważenia w stosunku do objawow. W razie potrzeby zapraszam na wizytę.