Bardzo nieregularne miesiączki u 18-latki

Witam, mam pewien problem. A mianowicie mam 18 lat, miesiaczkuje od 15 roku życia niestety moje miesiączki wa bardzo nie regularne nawet 6miesięcy przerwy. Nie wiem co się dzieje,rozwój przechodzi prawidłowo tylko ta miesiączka a raczej jej brak ;/ boje się ze w przyszłości nie będę mogła mieć dzieci. Do ginekologa pójdę ale najpierw chciałabym dowiedzieć się czegos od specjalistów tu,dziekuje

Aleksander Ropielewski

Nieregularne miesiączki u młodych kobiet nie sa czymś niezwykłym. Na pewno warto skonsultować się z lekarzem. Najczęściej przyczyna jest niedojrzały układ hormonalny, ale to można dopiero ocenić po wynikach badań dodatkowych, dlatego nie mogę udzielić bardziej precyzyjnej odpowiedzi.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski