Bardzo nieregularny okres: jaka przyczyna?

Witam! Mam 29 lat. Przez okolo 5 lat bralam tabletki antykoncepcyjne Y***. Odstawiłam tabletki w lutym zeszlego roku, a moją pierwszą miesiączkę dostałam w sierpniu, następną w październiku, grudniu i w styczniu (ta ostatnia bardzo skąpa). Między okresami odczuwam silne bóle jajników. Mój brzuch jest wzdęty i do tego bolą mnie piersi. Teraz także miałam takie objawy, ale nie dostałam okresu. W ciąży nie jestem (robilam test). Mam już 5 - letnia córkę i bardzo chcemy mieć drugie dziecko, jednak nie wiem, co się dzieje. W czym może tkwić przyczyna? Dziękuję, Monk.

Witam serdecznie.
Przyczyną nieregularnych cykli mogą być m.in. zburzenia hormonalne, torbiele jajników.
Powinna Pani udać się na wizytę u ginekologa. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz badania ginekologicznego. Wskazane są również badania hormonalne z krwi oraz badanie USG narządu rodnego. Wówczas możliwe będzie postawienie rozpoznania oraz zastosowanie odpowiednego leczenia.
Pozdrawiam