Bardzo proszę o interpretację wyników badania krwi

Witam. Ostatnio zrobiłam badania i niepokoją mnie niektóre wyniki. Jestem kobietą, mam 35 lat i w dniu, w którym robiłam badania, byłam lekko podziębiona. Dzień wcześniej wieczorem wziełam tabletkę leku, piszę o tym, bo być może jest to istotne. Oto wyniki: leukocyty 9,7, erytrocyty 4,5, hemoglobina 13,8, hematokryt 40,4, MCV 89,4, MCH 31, MCCHC 34,2, płytki krwi 156,0, limfocyty % 28, inne {Eo,Bazo,Mono} % 7, neutrofile% 65, limfocyty# 2,7, inne# {Eo.Bazo,Mono} 0,7, neutrofile# 6,30, RDW-CV 14, PDW 23, MPV 14,91, P-LCR 63, OB 12, sód 140, potas 4,58, glukoza 89. Bardzo proszę o odpowiedź, czy wyniki są prawidłowe, a jeżeli nie, to jaka może być przyczyna. Dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przedstawione wyniki nie budzą dużego niepokoju. Warto jednak wykonujac kolejne badania morfologii krwi, zwrócić uwagę na parametry charakteryzujące płytki krwi. Stężenie płytek jest prawidłowe (aczkolwiek blisko dolnej granicy normy), jednak średnia ich objetość (MPV), współczynnik określający zmienność rozkładu ich objetości (PDW) oraz P-LCR są podwyższone. Wskazana jest obserwacja tendencji.

Pozostałe wyniki są prawidłowe.

Pozdrawiam