Bardzo proszę o interpretację wyniku

Witam. Mam 29 lat. Mojej mamy mama, czyli moja babcia, zmarła na raka piersi w wieku 53 lat. Moja mama również od paru lat męczy się z guzami piersi, które pojawiają się jak grzyby po deszczu. Część z nich ma już wycięte, ale pojawiają się nowe. Niestety, przyszła kolej na mnie. Właśnie dowiedziałam się, że mam 3 guzy w piersiach. Jestem wystraszona, ponieważ nie chcę przeżywać tego, co moja bacia i mama. Prawdopodobnie jestem obciążona dziedzicznie i już nic tego nie zmieni. Bardzo bym prosiła o interpretację wyniku, który brzmi: Sutki o utkaniu gruczołym, gęste. W piersi prawej na godz 10-tej, w odległości ok. 3 cm od brodawki i 6 cm od brodawki, guzki niskoechogeniczne

, najpewniej lite, typu fibroadenoma, wielkości odpowiednio 9 mm i 13 mm. W piersi lewej kolejny drobny guzek na godz 4-tej, 5mm - torbielka lub fibroadenoma. Zmian ogniskowych podejrzanych o nieprawidłowy wzrost nie stwierdza się. W dołach pachowych nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie!

Fibroadenoma, czyli gruczolakowłókniaki, są guzami łagodnymi, występującymi najczęściej u młodych kobiet, spowodowanymi zaburzeniami hormonalnymi. W przypadku zmiany wyczuwalnej w badaniu, zawsze jest wskazanie do usunięcia operacyjnego samej zmiany - z oszczędzeniem piersi. Można odstąpić od usunięcia guzka/guzków, gdy są one niewyczuwalne, ale pod warunkiem poddania się regularnej kontroli (USG, oraz w razie wskazań biopsja cienkoigłowa).

Pozdrawiam serdecznie