Bardzo silne bóle żołądka w ciąży

Odkad zaszlam w ciaze czesto czuje bardzo silne bole zoladka. Jestem juz 5 miesiecy po porodzie i nic sie nie zmienilo. Dodatkowo bez przery czuje sie glodna, nawet po stym obiedzie czuje ssanie w zolaku. Jaka moze byc tego przyczyna? Czy to prawda ze moga to byc wrzody zoladka lub bakteria?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości rzeczywiście wskazują na konieczność przeprowadzenia dokładniejszej diagnostyki przewodu pokarmowego. Teoretycznie objawy te mogą być bowiem wynikiem choroby wrzodowej czy też zakażenia Helicobacter pylori. Proszę zatem udać się na konsultację do specjalisty gastroenterologa, który zdecyduje jak powinno wyglądać dalsze postępowanie. Być może konieczne będzie wykonanie badań endoskopowych.